15 Германея (Сапарева баня) 16 3 3 10 12
16 Балкан (Варвара) 16 1 4 11 7
17 София 2010 (София) 16 2 0 14 6

Сливнишки герой и ЦСКА завършиха 0-1 в контрола (+ Галерия снимки)

Сливнишки герой загуби от ЦСКА с 1:0 в контрола, която се игра на градският стадион в Сливница пред около 500 зрители.

Двамата старши треньори Венцислав Рангелов и Стойчо Младенов заложиха на следните 22-ма играчи:

СГ: Минев, Миланов, Мутафчийски, Иванов, Григоров, Кочилов, В. Георгиев, Николов, Малев, Пенев, Диков
ЦСКА: Господинов (46-Макенджиев), Родригес, Венков, Сержиньо, Серж (56-Ворм), Анисе, Алесандру Пакурар, Тенгариня, Грънчов, Бенжелюн, Тасио (46-Кириакидис)

Срещата започна много динамично, и гостите можеха да открият още в 5-ата минута, когато червените имаха шанс да поведат, но изстрел на румънският футболист Пакурар, който изпълни отлично пряк свободен удар,  избит с невероятен плонж от вратарят на Героя Мартин Минев.

Единственото попадение вкара Серж Нюанджи в 11-ата минута, след грешка в защитата на домакините. Родригес се възползва от страхотно подаване на Анисе, проби отдясно и намери в наказателното поле Нюанджи, който въпреки отчаяният опит на защитникът на Героя Мутафчийски, с премерен изстрел откри резултата.

В 14-та минута отново Нюанджи можеше да отбележи, но останал сам срещу Минев, стреля вдясно от вратата. Няколко минути по-късно полузащитникът на Героя Борис Малев се контузи тежко, след като при падане счупи своята китка.

27-ма минути сливничани имаха добра възможност след центриране от ъглов удар, но нападател в жълто не успя да засече центрирането.

В 37-ата минута дошлият от Локомотив Пд Михаил Венков проби отляво, центрира в наказателното поле, където Бернардо Тенгариня стреля встрани от вратата.

В края на полувремето остана съмнение за игра с ръка на Венков в наказателното поле, но съдията Владимиров не реагира.

След почивката Рангелов пусна шест нови футболисти, като в игра влязоха резервният страж Луков, Николай Величков, Мариан Хаджиев, Никола Мицански, Христо  Бангеев, ВенциславГурков, Джоузеф Апейнинг и Папазов.

За разлика от предишните мачове, когато след множеството смени сливничани заиграваха не дотам концентрирано, то в днешната среща това бе обратното – момчетата в жълто заиграха по-освободено и играта в центъра стана много по-разнообразна. За съжаление в отбора все още липсват остри флангови футболисти, нещо на което тадемът Рангелов-Малинов винаги са градяли стила на игра на отбора. За щастие днес се разбра, че нападателят Юлиян Куртелов се възстановява бързо от операцията от херния, и до две седмица ще го видим в игра.

60-та минута Христо Бангеев направи добър пас към Николай Величков вдясно, защитникът проби, преследван от Михаил Венков, като опитният защитник на ЦСКА изби в последният момент топката от краката на Величков. Само три минути след това отново Величков имаше шанс, като бе изведен в предни позиции, но бе изпреварен от Макенджиев миг преди да стреля.

В 77-ма минута португалецът Тенгариня стреля от фаул, но топката се удари в гредата и излезе в аут.

Резервният страж на домакините Мартин Луков също се представи на ниво, като в 82-та минута отрази страхотен шут на Сержиньо.

След края на мача двамата треньори дадоха пресконференция, която публикуваме отделно.